23 лютого 2017 року викладач Ірина Сергіївна Овсієнко та майстер виробничого навчання групи

23 лютого 2017 року викладач Ірина Сергіївна Овсієнко та майстер виробничого навчання групи «Кухарів; кондитерів» другого курсу, разом з учнями провели в читальній залі училища відкритий виховний захід з приводу Масляної.

Млинці є основним пригощанням і символом Масляної. Їх учні групи К-5-3/4 напекли за різними рецептурами та з різними начинками, адже традиційно на масницю млинці печуть кожен день протягом тижня, але особливо багато — з четверга по неділю. Адже саме Бога сонця Ярило закликали прогнати зиму, а круглий рум’яний млинець дуже схожий на літнє сонечко.

Четвер — “розгуляй”. З цього дня Масляна розгорталася на всю широчінь — гуляли з ранку до вечора, танцювали, водили хороводи, співали частівки. Народ вдавався до всіляких втіх, крижаних горах, балаганів, гойдалок, кулачних боїв, гучних гулянок. В цей день щоб допомогти сонцю прогнати зиму, люди влаштовують за традицією катання на конях “по сонечку” — тобто за годинниковою стрілкою навколо села.

Під час виховного заходу уням було запропоновано також традиційні розваги, затанцювати гопака, відгадати варення, накормити сусіда з завязаними очима та багнато інших.

Всі обряди Масниці спрямовані на те, щоб прогнати зиму і розбудити природу від сну. Масляну зустрічали з величальними піснями на сніжних горах. Отож, і ми, щиро сподіваємося, що сумлінне виконання всіх завдань, традиційних для Масляної пришвидчать прихід весни.