«Соборність духу, розуму та серця» – сучасний погляд на історію

22 січня у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності.

Протягом багатьох років, з моменту входження України до складу СРСР, питання незалежності було знято. І лише 1999 року уряд нової незалежної України відновив свято – річницю з Дня підписання Акту Злуки.Головною метою цього акту стало об’єднання українців, які мешкають у багатьох країнах світу, в одну державу, якщо не територіально, то об’єднавши їх духом, традиціями, прагненнями.

Обговорити головні моменти історії нашої країни щодо її незалежності та об’єднання українців усього світу учні училища завітали до в ЦБ ім. І.С.Тургенєва. Розпочавши нашу зустріч із документальних кадрів про події 1919 року на Софійській площі, учні мали змогу  перейти до огляду книжок із фонду  бібліотеки, присвячених цим історичним подіям. Освіживши у пам’яті дати та події, перейшли до питань вікторини “Україно, ти наша єдина”.

Здобувачки освіти училища гідно впоралися з  непростими питаннями, та перейшли до останньої частини зустрічі “Що означає для тебе “єдність” та “незалежність”?” Прекрасно було узагальнено нашу зустріч словами однієї учениці: “Єдність і незалежність – це і є життя!”

 

 

 

 

 

Учні виготовили стіннівки з нагоди свята Соборності України

 

 

 

 

 

Здобувачі освіти училища долучились до  міжрегіонального телемосту до Дня Соборності України «У єдності наша сила», що було проведено ініційованим НМК ПТО у Київській області.

У 2022 році ми святкуємо 30-річчя державних символів України: Державного Гімну України (15 січня), Державного Прапора України (28 січня) та Державного Герба України (19 лютого). Професійна освіта України не могла оминути своєю увагою ці знакові події. Бо хоч кожен регіон унікальний по-своєму, про що розказали і показали учасники телемосту у своїх візитівках, нас усіх об’єднує єдине начало: ми – громадяни своєї держави.
Для усіх гостей телемосту був відкритий прямий ефір у фейсбуці на сторінці «Професійна освіта Київщини». До його перегляду долучилися більше тисячі осіб: представники Міністерства освіти і науки України, Університету менеджменту освіти НАПН України, здобувачі та педагоги закладів професійної освіти з усіх куточків України, соціальні партнери цих закладів, учні закладів загальної середньої освіти об’єднаних територіальних громад Київської області.
Нехай панує єдність у наших діях і соборність у наших душах!