Т. Шевченко – велетень духу

Т. Шевченко – велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною. Поезія, мистецтво слова поєдналися в його творах з соціальною боротьбою і становлять з нею суцільний органічний сплав. Боротьбою за визволення народу, за соціальну справедливість і духовне розкріпачення мас Т. Шевченко здійснив найвище суспільне призначення поета. В історію людської культури він ввійшов не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший, поряд з О. Пушкіним і А. Міцкевичем , поет слов’янства, як поет-гуманіст світового значення.

Тарас Шевченко став знаковою, культовою фігурою у формуванні національної самосвідомості серед української інтелігенції, і його вплив на національну культуру залишається значним до цього дня.

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.

Т. Шевченко виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності.

Ось тому учні училища, в день народження Великого Кобзаря 09 березня 2017 року з великим задоволенням відвідали КЗК Основянського району м.Харкова, де кращі, «зразкові» колективи даного будинку культури, а також творчі колективи «Національної акамедії імені Ярослава Мудрого», «Вищого училища мистецтв» та багато інших, представили на огляд жюрі твори Шевченка на рогляд глядачів. Найбільше учням сподобалися виступи тріо бандуристок, танювальний колективів «Дивограй» та «Купава».