Визволення України: героїзм і трагедія

27 жовтня 2017 р. до 73ої річниці звільнення України від фашистських загарбників в училищі були проведені наступні заходи:

Бібліографічний огляд на тему: «Рядки обпалені війною»

та виховні години на тему: «Визволення України: героїзм і трагедія».

Всі ці заходи пройшли під девізом: «Ніхто не забутий! Ніщо не забуто!». Бібліотекар Лариса Олексіївна розпочала свій виступ словами: «Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!».

Керівники груп говорили: «Ми, нащадки славного народу, не вправі забувати той грізний доленосний час. Жити без пам’яті, без історії означає позбутися кореня життя. Якщо ти не пам’ятаєш минулого, теперішнє позбавлено основи і сенсу». Війна пройшла через кожну сім’ю, через людські долі, чітко розділивши час на «довоєнний» і «воєнний», розділивши всіх людей на «фронт» і «тил». Про свою участь в бойових діях під час Другої світової війни учням розповів викладач фізики Михайло Ісаакович Висоцький прочитав на пам’ять уривок із твору А. Твардоського «Василий Теркин». Всі слухали затамувавши подих.