Заходи до Міжнародного дня відмови від куріння

Профілактика шкідливих звичок, та відмова від куріння, важливий розділ роботи, соціально-психологічної роботи училища. Тому соціальним психологм училища Шевченко Ольгою Миколаївною, у Телеграм каналі соціально-психологічної допомоги учасникам освітнього процесу училища,

було проведено годину спілкування у онлайн форматі з нагоди Міжнародного дня відмови від куріння.

Ольга Миколаївна наголосила, що відзначення цього дня, це прекрасний привід задуматися над тим, що в цілому  у нашій країні зараз палить десята частина жінок, більше половини всіх чоловіків, 53% старшокласників.  Мета Міжнародного дня відмови від паління — сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння усіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. В наш час в Україні нараховується майже 9 мільйонів активних курців, які складають третину всього працездатного населення країни. Дослідження свідчать, що більшість дорослих курців (65%) хотіли б позбавитись цієї звички і намагались зробити це не один раз. Розвиток залежності від нікотину – одна із головних перешкод при відмові від паління.
В Україні тютюнопфаління є опосередкованою причиною кожного п’ятого випадку смерті осіб віком понад 35 років. Щороку в нашій країні помирають від наслідків куріння близько 100 тис. людей. Ті, хто почав палити до 15 років  уп’ятеро частіше помирають від раку легень.
За останні 5 років кількість жінок ¬курців в Україні збільшилася втричі. Треба відзначити, що куріння є однією з причин безпліддя .  У жінок, що палять, нікотин погіршує оваріально-менструальний цикл, призводить у вагітних  до мертвонародження , спричинює раннє статеве старіння, «в’яне шкіра», грубішає голос. У чоловіків у 80% випадків виявляють різні сексуальні порушення. Нерідко можна бачити мам з грудними дітьми і вагітних, які палять. На жаль, не всі до кінця розуміють, що їх куріння робить малюка пасивним курцем й істотно ускладнює розвиток дитини, погіршує її здоров’я.
Сумна статистика в Україні щодо куріння серед дітей. Серед випускників шкіл близько 60 % уже палять відкрито. І, як мінімум, кожен другий учень 8¬го класу хоча б раз пробував закурити.

Історична довідка.

Міжнародний день відмови від паління був заснований Американським онкологічним суспільством (American Cancer Society) і щорічно відзначається в третій четвер листопада.