До Міжнародного дня рідної мови

До Міжнародного дня рідної мови  21 лютого 2017 року, учні училища відвідали бібліотеку Тургенєва, та взяли участь у словограї «Це мова країни моєї».

Зоя Олексіївна, бібліотекар, зазначила: «Єдиною державною мовою нашої країни є українська. Наша мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для 45 мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Щиро вірю в те, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей. Адже, мова — це носій прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу. Ось чому кожен з нас повинен шанувати, берегти і звеличувати рідну мову. Як же гарно вміти розмовляти рідною мовою! Як важливо розуміти, що ти приєднався до культури, мистецтва, менталітету, героїчної історії свого народу! Наша мова відроджується, скидає з себе наносне, неукраїнське і постає перед нами у всій своїй чарівній красі! Вміти не тільки розмовляти, а й співати, і жартувати на мові – це значить знати її досконало і, більш того, любити. Ось про це сьогодні йшлось в нашій розмові із студентами 1 і 2 курсів. Вони мають свої власні думки по багатьом темам і залюбки ними діляться. Сьогодні вони також розповіли, що таке, з їх точки зору, рідна мова, як важливо її знати. Після перегляду цікавої презентації про історію виникнення Дня Рідної мови ми з учнями вирішили позмагатись у дотепності і в знанні української мови, розгадуючи веселі загадки і пояснюючи, як ми розуміємо народні фразеологізми. Яскравий український гумор підняв настрій молоді, надав їх відповідям виразність і образність.»

А наприкінці  виступу зазначила: «Друзі! Вітаю вас із Міжнародним днем рідної мови. Не забувайте свого коріння, плекайте рідне слово, і нехай вам сняться сни українською мовою!»