Воїне, лицарю славний, Ти зброю тримаєш в руках…

Воїне, лицарю славний,
Ти зброю тримаєш в руках,
Щоб на нашу країну-державу
Злий не позарився враг.
Будь мужній і будь достойний
Ти слави своїх батьків,
Відважний український воїне,
Hащадок славних віків
.

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Святкування відбувається щорічно в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні Сили України». В цей день, з нагоди свята, в училищі, згідно з планом, було проведено наступні заходи.

 Викладач історії Лариса Петрівна Марченко-Паладян під час інформаційних 10-хвилинок, на тему: «Історія створення Збройних сил України», наголосила: «Незважаючи на невелику офіційну історію українського війська, справжній вік нашої армії сягає кількох століть, адже її бойові традиції формувалися у важких випробуваннях, з часів Київської Русі до Великої Вітчизняної війни. Сьогодні ми вшановуємо усіх військових, які у лавах Збройних Сил України служать справі зміцнення обороноздатності та підвищення безпеки нашої держави. У пам’яті сучасників і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі.»

 Після завершення уроків за розкладом, в актовій залі училища, було проведено урок мужності: «На варті Батьківщини», гостем якого був старший солдат Харківського ТРО 22, що захищав незалежність нашої країни у Луганській області (Трохізбенці, Лисичанську, Авдіївці) у рамках проведення Антитерорестичної операції, випускник училища за професією: «Електрогазозварник» – Сергій Степанович Грек. Сергій Степанович розповів учням свої спогади, згадав, що йому прийшлось пережити за час виконання свого обов’язку пред Батьківщиною, допомогу волонтерів воїнам АТО, та закликав учнів училища любити свою Батьківщину.

 Заступник директора з виховної роботи Оксана Олексіївна, під час роботи,  розповіла учням про працівників та  випускників училища, що сьогодні склали присягу на вірність народу України. Вся розповідь Оксани Олексіївни супроводжувалася слайдами мультимедійної презентації: «Ми пишаємось ними».Доречним завершенням уроку мужності став виступ учасників вокального гуртка, що презентували пісенно-поетичну вітальна листівку: «ГЕРОЯМ СЛАВА!». Наприкінці уроку, з музичними вітаннями до всіх присутніх звернувся соліст Харківського національного академічного театру опери та балету Володимир Козлов. Учениці групи ОКНАР-5-1/2 виготовили та вручили вітальну листівку зі святом Сергію Степановичу.

Також з нагоди свята бібліотекар училища Балалаєва Л.О. оформила в читальній залі книжкову виставку: «На варті Батьківщини», а учні груп випустили стіннівки: «Захист Батьківщини – святий обов’язок кожної людини».

Керівниками груп протягом тижня було проведено цикл виховних годин: «Свято мужності і доблесті».

Керівник фізичного виховання разом з викладачем предмету «Захист Вітчизни», з нагоди свята, провели змагання з військово-прикладних видів спорту:  стрільба з пневматичної гвинтівки (юнаки та дівчата) у тирі училища.

6 грудня – це також свято усіх чоловіків, які захищають спокій власних домівок, лицарів, здатних завжди підставити своє сильне плече чарівній половині людства. Днем Збройних Сил України всі громадяни країни висловлюють свою повагу миротворцям, які у складі багатьох місій ООН стоять на сторожі миру і порядку в зарубіжних країнах.

Щиро вітаємо мужніх і сильних духом зі святом. Бажаємо вам незламної волі у подоланні усіх труднощів буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та здійснення мрій, а всім нам – миру і спокою на українській землі.