Шановні друзі!
Запрошуємо вас взяти участь у народознавчій онлайн-зустрічі з Михайлом Красиковим «Березень у традиційній народній культурі українців»
Зустріч відбудеться на платформі «ZOOM».
Кожен з нас має улюблену пору року. Але одна з них навіює особливу радість. Звичайно, йдеться про весну. Адже весь навколишній світ оживає і зодягається в зелень. Перший весняний місяць часто вважають господарем полів та лісів. Довкола вже зникли снігові кучугури, на обійстях заяріли під парким сонцем цятки талої води, на пагорбах почала тужавіти земля, прокльовуючись ранньою травичкою. З березнем пов’язано багато обрядів весняного циклу бо в наших далеких предків з цього місяця починався новий рік.
Березень – особливий місяць. Він, як мовиться в народі, й усміхнеться, і заплаче, і ошкіриться крутим норовом. Та щоб там не було, весна бере своє, тому народна мудрість стверджує: «В березні кожух і без ґудзиків теплий».
Працівники соціокультурного центру та відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка ХДНБ імені Короленка продовжують проводити народознавчі читання, які допомагають глибше усвідомити багатство духовного життя попередніх поколінь.
Народознавча онлайн-зустріч з Михайлом Красиковим розкриє висоту помислів наших предків, глибину традиційних вірувань, шляхетність їхнього поетичного мислення та намагання зберегти традиції.
Обговорюватимуться такі питання:
– чи справді березень має таку назву тому, що саме о цій порі білокора красуня випускає листочки;
– чи тому, що саме в цей час можна поласувати березовим соком;
– що робили українці, коли вперше бачили ластівку;
– і що означає вираз «топтати ряст»;
– а що роблять завзяті городники в День 40 святих;
– хто такий святий Олексій і чому День Теплого Олексія називають «пролитим глечиком».
Покликання на онлайн-зустріч нижче.
Ідентифікатор заходу: 895 2199 9454
Код доступу: y4pVVA