Реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) стартувала, 5 січня, в Україні.

Для участі у пробному ЗНО необхідно зареєструватись на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Абітурієнт може зареєструватися для проходження одного або двох тестів. У день проведення пробного ЗНО можна буде скласти один тест. Реєстрація триватиме до 22 січня. 

Сесія пробного ЗНО відбудеться 19 та 26 березня 2022 року з таких предметів: 19 березня – українська мова; українська мова та література; 26 березня – історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, іспанська, німецька та французька).

З більш детальною інформацією про пробне ЗНО можна ознайомитись на сайтіХРЦОЯО.

 
Нагадаємо, реєстрація учасників основної сесії ЗНО відбудеться з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Тестування основної сесії ЗНО-2022 пройде за наступним графіком: 23 травня – фізика; 26 травня – хімія; 31 травня – українська мова та література; 3 червня – математика; 6 червня – іспанська, німецька, французька; 7 червня – англійська мова; 10 червня – історія України; 14 червня – географія; 17 червня – біологія.

Посилання на YouTube канал: натиснути тут.

Telegram-канал ХРЦОЯО: https://t.me/zno2020kh

http://Деякі питання проведення ЗНО-2022

Наказ МОНУ від 05.05.2021 № 498 «Деякі питання проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти».

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог. 

Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів. 

Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України. 

Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання. 

Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання. 

Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання. 

Результати зовнішнього оцінювання використовуються: 

  • для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;
  • як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
  • для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку. 

Результати з певного навчального предмета визначаються за: 

  • рейтинговою шкалою 100-200 балів– для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
  • критеріальною шкалою 1-12 балів– для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання. 

Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю. 

Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів. 

Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень. 

Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання: 

  • з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов – не пізніше ніж через 25 календарних днів після проведення зовнішнього оцінювання із зазначених предметів;
  • з інших предметів – не пізніше ніж через 14 календарних днів. 

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. 

Більше інформації про ЗНО: Український центр оцінювання якості освіти: www.testportal.gov.ua, Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти: www.zno-kharkiv.org.ua.

ДО УВАГИ УЧНІВ ДНЗ ХВПУ № 6

ЗНО/ДПА

Основне про ЗНО

Підготовка

Результати ЗНО

Апеляції