1 березня – Всесвітній день імунітету

Щорічно, за ініціативи ВООЗ, 1 березня відзначається Всесвітній день імунітету. Імунітет – це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму.

Рішення про встановлення Всесвітнього дня імунітету прийняте у 2002 р. Відзначають цей день з метою привернення суспільної уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, залучення суспільства до створення умов для збереження і зміцнення імунітету. Велика робота в цьому напрямку ведеться з імунізації – створенню штучного імунітету.
Саме слово «Імунітет» походить від латинського слова «immunitas» і означає – звільнення.
Імунітет – здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за 2 важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким шляхом забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму. Початок весни – приємна і довгоочікувана пора року, коли природа навколо нас починає оживати, але не варто забувати про те, що наш імунітет напружено працював всю зиму, варто напередодні нового періоду не менш серйозних випробувань його підкріпити.
Пам’ятайте, сміх стимулює вироблення гормону радості серотоніну, який допомагає захищати організм від хвороб. Важкі фізичні навантаження, особливо в ранкові години, знижують опірність організму до інфекцій, тому, що сповільнюють вироблення лімфоцитів, а надлишок рафінованого цукру пригнічує імунну систему, знижуючи активність антитіл, які борються з інфекціями.
Відомо, що у звичайному чаї міститься речовина L-теанін, яка в 5 разів підвищує опірність клітин імунної системи. За даними Асоціації клінічних імунологів, у різних країнах світу від 8 до 15% населення мають порушення імунної системи, які можуть частково виявлятися в дитинстві, молодості чи середньому віці. Перед населенням постають найактуальніші питання — як захиститися від неприємних, а подекуди й небезпечних захворювань. Стикаючись з великою кількістю людей на вулицях мегаполісів, здоров’я пересічного громадянина повсякчас підпадає під небезпеку з боку таких інфекцій, як-от: ГРВІ, грип, кір, краснуха тощо.
Ситуація ускладнюється погодніми умовами, екологічними чинниками та стресовими станами. Існують різні засоби захисту від неприємної перспективи “підхопити” інфекцію. Один з них – зміцнення та підвищення імунітету.

З нагоди свята викладач біології училища провела з учнями інформаційні 10-хвилинки про значення, особливості функціонування імунної системи та способи її зміцнення (перш за все – зміни стилю життя). Якщо говорити в цілому, то всі чинники, пов’язані зі здоровим способом життя, а це: здоровий сон, дозовані фізичні навантаження, повноцінне збалансоване харчування тощо,  позитивно позначаються на стані захисних сил організму та створюють основу нашого здоров’я.