Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про оголошення 2020-2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні». У пріоритеті – забезпечення сучасного рівня викладання математичних дисциплін.
 
     План Року математичної освіти передбачає заходи, покликані забезпечити рівний доступ учнів до вивчення математики і застосування сучасних технологій навчання математики, удосконалити ресурсне забезпечення освітнього процесу, підвищити мотивацію школярів до вивчення математики та її застосування в житті, популяризувати математичну освіту.
 
     Зокрема, починаючи з травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.
 
     Згідно з планом, упродовж навчального року 2020/2021 також передбачено:
збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
впровадити курси «Логіка», «Математична логіка» у варіативну складову навчальних планів 1–11 класів;
провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;
оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.
 
     У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики. Упродовж червня-серпня 2021-го планують організувати літні «математичні школи» для вчителів та учнів, а на листопад – відкрити Музей науки.