14 ЖОВТНЯ ВІДЗНАЧАЄМО ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

Українська традиція вшанування Покрови зародилася в козацьку добу. На Запорозькій Січі це свято було одне з найголовніших. Цього дня відбувалися ради, де вибирали кошового та старшину. А січові церкви зводили передусім на честь Покрови Пресвятої Богородиці. “Молимо Тебе, покрий нас, Владичице, покровом Твоїм”, – такий напис золотом був над царськими вратами козацьких церков.

У Гетьманщині – Козацькій державі XVII-XVIII ст. – виникає й новий тип ікони – “Козацька Покрова”. На ній під омофором Богородиці іконописці розміщують українських ієрархів, гетьманів, старшину та значних козаків. Донині збереглися ікони Покрови із зображенням, зокрема, гетьманів Богдана Хмельницького та Павла Полуботка, а також останнього кошового Петра Калнишевського. Гетьманщина ж офіційно називалася “Військо Запорозьке”. Держава-військо народу-воїна.

Сьогоднішні воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів – спадкоємці тих, хто боронив кордони й безпеку своєї землі впродовж століть, – дружинників княжих часів, козаків, січових стрільців, воїнів Визвольних змагань 1917-1920 років, повстанців Холодного яру та вояків УПА. Їх усіх – від давнини до сьогодення – і вшановуємо 14 жовтня, у День захисника України.

У ДНЗ ХВПУ № 6 пройшли заходи з вшанування Дня Захисника України, Дня українського козацтва.

Заступник директора з виховної роботи та викладачі предметів «Захист Вітчизни»  та «Релігієзнавство» провели для учнів інформаційні 10-хвилинки та виховні години з історії та традицій свята. Звернули увагу учнів на поняття «патріотизм», «патріот», та їх необхідність в умовах сьогодення. Згадали основні звичаї та обряди козаків, наголосили на їх значенні для становлення вільної та незалежної України.